537 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Интернет магазин "Компонент"

Сверхяркие светодиоды

Сверхяркие светодиоды: призначення, різновиди, способи встановлення

Застосування світлодіодів в системі освітлення вже давно користується попитом. Численне розмаїття led приладів освітлення дозволяє не тільки економно використовувати електроенергію, але і варіювати світловими випромінюваннями різних відтінків. Чому діоди називають сверхяркие светодиоды або потужні світлодіоди? Справа в тому, що ці світлодіоди мають кристали з підвищеним випромінюванням світлового потоку, який досягає нескінченності 120-140 Лм на 1Вт потужності.

Так як, сверхяркие светодиоды мають гарний ККД, їх застосовують у багатьох напрямках. Приміром, використовують як основний елемент світіння в ліхтариках, застосовують для світильників, вуличних ліхтарів, освітлення рослин і т. д.

Часто використовують led діоди як елемент, для створення якої підсвічування. Вони дуже практичні для точкового освітлення, а також за рахунок невеликих габаритів, застосовуються у світлодіодних прожекторах.

Різновиди потужних діодів світлодіодів

Для оснащення освітлювального приладу світлодіод купити можна в нашому інтернет магазині «Компонент». Тільки у нас представлений найширший асортимент led джерел освітлення, які різні по формі, по потужності, по робочій напрузі.

Вибираючи собі світлодіоди необхідно знати, що технології їх виготовлення можуть бути різними. Існують потужні світлодіоди, так звані «однокристальні», і COB світлодіоди, які мають многокристальное основу під одним люмінофором. Як стверджують багато користувачів, COB технологія виготовлення світлодіодів має більш яскраве світіння, тому вони є більш затребуваними. З іншого боку, світлодіоди 1W led, led 3W, 5W led мають більш компактний корпус і також мають широке застосування.

За робочою напругою, сверхяркие led світлодіоди можна розділити на такі види:

  • з живленням від стабілізуючого джерела струму;
  • з робочою напругою 12 вольт;
  • з робочою напругою 220 вольт.

Найбільш ефективне підключення світлодіодів здійснюється з допомогою стабілізації струму, для цього використовують світлодіодний драйвер. Такий спосіб монтажу убезпечить джерело світіння від стрибків напруги, відблисків випромінювання, перегорання кристалів. Led драйвер сприяє тривалій роботі світлодіода без втрати його характеристик випромінювання.

Світлодіоди з робочою напругою 12 вольт популярні в автомобільній підсвічуванню. А також, широко застосовуються в прожекторах або світильниках. Найчастіше, ці світлодіоди мають кілька кристалів послідовно розташованих на платі з сукупним споживанням напруги 12В.

Світлодіодна led матриця з робочою напругою 220В має здатність до підключення без додаткових стабілізуючих пристроїв. Такий тип потужних світлодіодів має металеву основу. На ній розміщені світловипромінюючі кристали і стабілізуючі мікросхеми. З плюсів є перетворення напруги безпосередньо в структурі самого діода, мінус – збільшується нагрівання матриці.

Монтаж світлодіодів

Для того, щоб здійснити монтаж надяскравих світлодіодів необхідно виконати наступне:

  • підібрати світлодіодний драйвер з відповідними параметрами;
  • перевірити схему підключення;
  • позначити полярність контактів світлодіодів і led драйвера;
  • виконати підключення (паяння) контактів світлодіодів з драйвером дотримуючись полярності;
  • здійснити короткочасне підключення для перевірки працездатності схеми;
  • забезпечити тепловідвід для світлодіодів з допомогою радіаторів.
  • ізолювати оголені ділянки якщо того вимагає місце монтажу.

Установка світлодіода вимагає виконувати дані правила, так як відхилення від них, може призвести до виходу з ладу світлодіодів або небезпеки ураження електрикою.

Для монтажу потужних світлодіодів або світлодіодних матриць необхідно придбати наступні компоненти: паяльник 25-40Вт, припій, термопаста, термоклей, паяльний флюс (каніфоль), led драйвер, проводи перерізом 0,3-0,5 мм кв.

Все необхідне для пайки компонентів освітлення купити можна в інтернет магазині «Компонент». Адекватні ціни, своєчасний сервіс доставки, популярні товарні позиції, а також якість продукції, безсумнівно, порадує будь-якого покупця. Запрошуємо відвідати наш спеціалізований магазин вже зараз, тут представлено багато товарів для освітлення і не тільки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner