537 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Интернет магазин "Компонент"

Світлодіодні led лампи: особливості, різновиди, ефективність, економія у використанні.

Сучасний світ сповнений експериментів і технологічних прогрессов в різних сферах. Найбільш потужним поштовхом у розвитку энергоиндустрии стали світлодіодні джерела світла. Світлодіодні лампи мають таку ж форму і монтажний цоколь, який є у ламп розжарювання і галогенних джерел світла. Завдяки повній ідентичності цоколя, світлодіодні лампи швидко замінили своїх попередників.

Конструктивні особливості світлодіодних led ламп дозволяють збільшити термін служби, після якого їх також можна відремонтувати. Економне енергоспоживання дозволяє скоротити витрати на споживання електроенергії в 10 разів. Це дозволить окупити діодні лампочки, а також збільшити інтенсивність і якість світіння.

Різновиди led ламп

Для того щоб купити світлодіодні лампи, необхідно знати їх монтажний цоколь і форму. Діодні джерела світла мають різновиди з наступних складових:

 • тип цоколя;
 • форма лампи;
 • робоча напруга;
 • колір світіння;
 • коефіцієнт передачі кольору CRI;
 • кут світіння.

Що стосується типу цоколя, можна сказати, що це найбільш важлива класифікація. За формою цоколя led лампи розрізняють наступні:

 • Е27 – це стандартний побутової цоколь, який часто зустрічається у ламп розжарювання. Він має спіральні борозни, за допомогою яких вкручується лампочка в патрон.
 • Е14 – форма цього цоколя схожа на Е27, але має менший діаметр.
 • Е40 – цей цоколь має таку ж форму як і Е27 і Е14, але більшого діаметра. Часто застосовується на складах, столах, виробничих цехах.
 • G4 – представлений у формі двох висновків діаметром близько 2-х мм. Монтаж можна виконати шляхом притиснення до цоколя лампи і проникнення штирьков в отвори. Форма даного цоколя використовується у невеликих led джерел світла і застосовується в торшери, люстри, софітах, точковому освітленні.
 • MR16 (GU5.3) – має схожу структуру цоколя з G4, але висновки діаметром до 2-х мм розташуванні трохи далі один від одного. Також, популярний даний тип цоколя в торшерах, точкове освітлення, підсвічування вітрин.
 • GU10 – цоколь має форму висновків з розширенням на кінцях. Для того щоб встановлення в патрон, необхідно помістити висновки лампи в отвір і прокрутити на 45-60 градусів для фіксації. Застосовується в світильниках, витяжках і т. д.
 • G9 – лампи з таким цоколем застосовуються в люстрах, світильниках. Цоколь має форму 2-х висновків у формі півкола.
 • Т8 (G13) – цоколь застосовується в лампах трубчастої форми. Розташований з двох сторін лампи, має форму двох штирьков.

Класифікація за формою припускає структуру светорассеивателя і може мати наступні позначення: А60, G45, R50, С37 та інші.

Світлодіодні лампи led можуть мати робоча напруга 220 вольт і 12 вольт. Дане позначення вказується на самій лампі і передбачає допустиме робоче напруження.

Колір світіння у світлодіодних ламп дозволяє вибрати. Дане позначення вимірюється за шкалою Кельвіна. Холодні відтінки мають значення 6000-8000К, нейтральне (природне світіння) – 4000-4500К, теплий відтінок – 2800-3500К, і звичайно ж кольорове світіння (синій, червоний, зелений).

Коефіцієнт передачі кольору вказує на якість випромінювання світлового потоку. Чим значення вище, тим вартість лампи вище. Оптимальний коефіцієнт варіюється в межах 80-95.

Ефективність led ламп у використанні

Ефективність освітлення вимірюється в співвідношенні витрат і продуктивності світлового випромінювання. Світлодіодне освітлення має значні переваги. Термін служби світлодіодів сягає 50 000 годин безперервного світіння. Цінова політика досить прийнятна, і кожен може дозволити собі користуватися led освітленням.

Довгострокове гарантійне обслуговування дозволить убезпечити покупців інтернет магазину «Компонент» від несправності світлодіодних ламп. Широкий асортимент дозволить led лампи купити для всієї квартири або будинку в незалежності від форми цоколя.

Отправка качественных светодиодных ламп осуществляется в срок в любой населенный пункт (Киев, Харьков, Запорожье, Львов, Житомир, Одессу).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner